راه اندازی کانون فیلم و مرکز علوم ویژه کودکان و نوجوانان درگنبدکاووس
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
اخبار و مقالات > چه خبر؟ 16 بهمن 1396

راه اندازی کانون فیلم و مرکز علوم ویژه کودکان و نوجوانان درگنبدکاووس

کانون فیلم و مرکز علوم ویژه کودکان و نوجوانان گنبدکاووس باحضور فرماندار ویژه این شهرستان و نیز معاون اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان در شهر گنبدکاووس راه اندازی شد.

مراسم افتتاح این دو مرکز فرهنگی و علمی روز شنبه در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک و دو گنبدکاووس با هدف اکران فیلم های کودک و نوجوان و نیز انجام فعالیت های آموزشی و آزمایشگاهی درس علوم دوره ابتدایی برگزار شد.
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره 2 گنبدکاووس در این خصوص گفت: کانون فیلم این مرکز، با هدف اکران فیلم های ویژه کودک و نوجوان که توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور تولید شده، راه اندازی شده است.
سمیه محمدی افزود: در این کانون، صبح ها برای گروه کودک و نوجوان و بعداز ظهرها برای خانواده ها فیلم اکران می شود و امروز در نخستین روز آغاز فعالیت این مرکز، فیلم پایان رویاها اکران شد.
ندا جلالی مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک گنبدکاووس نیز در خصوص خانه علوم گفت: خانه علوم با هفت وسیله علمی و فیزیکی که به صورت آزمایشگاهی و تجربی ساخته و آماده شده، مناسب برای دانش آموزان پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی است.
عبدالقدیر کریمی معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در سخنانی توجه به برنامه های آموزشی، تربیتی و فرهنگی حوزه کودک و نوجوان از نکات ضروری دانست و افزود: دست اندرکاران این حوزه بایستی تلاش کنند، فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در نسل آینده نهادینه نمایند زیرا درسایه علم و دانش است که کشور به توسعه می رسد.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت واقع درشرق استان گلستان دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد.