داستان بهترین نوع پاسخ ‌گویی به پرسش‌ های کودکان و نوجوانان است
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
اخبار و مقالات > تعليم و تربيت 16 بهمن 1396

داستان بهترین نوع پاسخ ‌گویی به پرسش‌ های کودکان و نوجوانان است

نویسنده، تصویرگر و مترجم فرانسوی کتاب ‌های کودکان و نوجوانان گفت: مهم ترین انگیزه‌ نویسندگی برای کودکان، پاسخ دادن به پرسش ‌های آنان در زمینه ‌های مختلف است و معتقدم قالب داستان بهترین نوع پاسخ ‌گویی به نیازها و پرسش‌ های کودکان و نوجوانان است.

کلر ژوبرت در نشست با اعضای کانون فراگیر کودکان و نوجوانان بندرعباس اظهار داشت: داستان را تنها برای کودکان و نوجوانان می نویسم و دلم می خواهد با نوشتن داستان دنیای کودکان را شاد کنم.
وی در خصوص انگیزه خود از نوشتن کتاب «در جست ‌و جوی خدا» افزود: خدا برای من مهم است و زمانی که مسلمان شدم متوجه شدم در تمام لحظه های زندگی می توانم با خدا باشم، برای همین دوست دارم کودکان نیز همیشه به یاد خدا باشند و از خدا کمک بگیرند و بدانند که خدا همیشه با آن هاست.
نویسنده فرانسوی مقیم ایران افزود: بسیاری از کودکان زمانی که بزرگ می شوند نقاشی را کنار می گذارند اما من چون از کودکی نقاشی می کردم نقاشی را ادامه دادم و این باعث شدم در کنار نویسندگی، کار تصویرگری کتاب هایم را خود انجام دهم.
ژوبرت ادامه داد: انتخاب تکنیک نوشتن و تصویرگری بستگی به سلیقه نویسنده و نوع داستان دارد، که تلاش کردم به سبک و شیوه ‌ای بنویسم که بتوانم پیام‌ های اصلی را به سهولت در اختیار مخاطب قرار دهم.
وی توصیه کرد: کودکان و نوجوانانی که نقاشی می کنند و به نوشتن داستان علاقه دارند باید هنر تصویری گری و نوشتن را در کنار هم داشته باشند، زیرا تصویری گری در کنار نوشتن داستان ها بسیار لذت بخش است.
کلر ژوبرت در سال 1961 میلادی در پاریس متولد و بزرگ شد. وی سال ها مقیم ایران بوده و در حوزه کودک و نوجوان مشغول نویسندگی و تصویرگری است.
کتاب ‌های «در جست‌ وجوی خدا»، «امین ‌ترین دوست»، «قصه مارمولک سبز کوچولو»، «کلوچه ‌های خدا» و «خداحافظ راکون پیر» تعدادی از نوشته‌ های کلر ژوبرت نویسنده حوزه کودک و نوجوان است که توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور چاپ و منتشر شده است.