اجرای برنامه های شاد برای کودکان و نوجوانان کرمانشاه
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
اخبار و مقالات > چه خبر؟ 08 آذر 1396

اجرای برنامه های شاد برای کودکان و نوجوانان کرمانشاه

مسئول مرکز اوج کودک و نوجوان گفت: گروه مرکز اوج کودک و نوجوان با حضور تیم 20 نفره به اجرای 30 برنامه برای کودکان و نوجوانان کرمانشاه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان هنری رسانه ای اوج، مرکز اوج کودک و نوجوان در روز های ابتدایی پس از وقوع زلزله کرمانشاه با حضور در مناطق زلزله زده با اجرای برنامه های شاد و مفرح تلاش کردند روحیه کودکان و نوجوانان آسیب دیده را بهبود بخشند.

وحید ملتجی مسئول مرکز اوج کودک و نوجوان با اشاره به حضور نیرو های این مرکز در هفته های اخیر در کرمانشاه گفت: پس از وقوع زلزله کرمانشاه، تیم 20 نفره اجرای برنامه مرکز اوج کودک و نوجوان به مدت 12 روز در روستاهای زلزله زده حاضر شدند و در این مدت بیش از 30 اجرا برای مخاطبین خود اجرا کردند.

وی اظهار کرد: این برنامه ها در دو بخش مختلف به اجرا گذاشته شد که بخشی از آن به صورت میدانی در خودروی معروف سفیر آفتاب که هم امکان پخش فیلم و اجرای برنامه را دارد، عملیاتی شد و بخشی از آنها هم در چادر های تعبیه شده در این مناطق اجرا گردید.

مسئول مرکز اوج کودک و نوجوان تصریح کرد: هدف اصلی ما، ایجاد آمادگی ذهنی و روانی برای کودکان و نوجوانان آسیب دیده از زلزله برای تحمل سختی ها و مشکلات پیش رو بود. ما تلاش کردیم این آمادگی را با ایجاد انگیزه، امید به زندگی، امید به فردای بهتر و تقویت بعد روحی در کودکان و نوجوانان ایجاد کنیم.

ملتجی با اشاره به حضور تیم اجرای این مرکز در مناطق متعدد گفت: در طول 12 روز حضور تلاش کردیم در بیشتر مناطق آسیب دیده از زلزله حضور پیدا کنیم. برای مثال در شهر سرپل ذهاب در منطقه مسكن مهر، هلال احمر، پارك بزرگ شهر، دانشگاه پيام نور امام زاده احمدابن اسحاق، دشت ذهاب، روستای آينه و ... در شهر ثلاث باباجانی در ميدان فرمانداری، كمپ هلال احمر، تازه آباد ثلاث و همچنین در شهر ازگله در مناطق كوئيك حسن، كوئيك عزيز و كوئيك مجيد به اجرای برنامه پرداختیم.

مسئول مرکز اوج کودک و نوجوان با اشاره به همکاری افراد متخصص و داوطلب در مناطق زلزله زده با تیم اجرای این مرکز تصریح کرد: ما دو مخاطب کودکان و نوجوانان را هدف قرار داده بودیم که برای هر یک برنامه ها و سرگرمی های مختص به خود را تعبیه نموده بودیم؛ به همین دلیل بسیاری از گروه های متخصص حاضر در شهرهای کرمانشاه به کاروان ما متصل می شدند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال دو برنامه زنده با همکاری شبکه دو اجرا کردیم. همچنین در شهرهایی که حضور می یافتیم هم مربیان مهدکودک و هم روحانیونی که تخصص ارتباط گیری با کودکان و نوجوانان را داشتند به کاروان ما اضافه می شدند و توانستیم با آنها برنامه مشترکی از جمله نقاشی، اریگامی، کاردستی و ... به اجرا بگذاریم.

وحید ملتجی در پایان اظهار داشت: این برنامه ها فاز اول اقداماتی بود که در مرکز اوج کودک و نوجوان برای مناطق زلزله زده در نظر گرفته بودیم و اکنون در حال برنامه ریزی فاز دوم آن هستیم که به محض نهایی شدن، اقدامات لازم برای اجرا آن صورت خواهد گرفت.