کودکان و نوجوانان ساوجبلاغی رکورد دار مطالعه
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
اخبار و مقالات > چه خبر؟ 07 آذر 1396

کودکان و نوجوانان ساوجبلاغی رکورد دار مطالعه

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ اعلام کرد که کودکان و نوجوانان این شهرستان در بین رده های مختلف سنی ، بیشترین میزان مطالعه را دارند.

سید محمد حسینی افزود: خوشبختانه شاخصه مطالعه در سال های اخیر با توسعه کتابخانه ها رو به گسترش بوده ولی رکورد استقبال از مطالعه کتاب در کتابخانه را کودکان و نوجوانان این شهرستان از آن خود کرده اند .
وی با اشاره به اینکه ارتقای فرهنگ کتابخوانی از اهداف کتابخانه هاست گفت: ما در سال 96 تعداد کتابخانه هایمان را به 9 کتابخانه رسانده ایم .
رئیس کتابخانه های عمومی با تاکید بر اینکه از حداکثر امکانات برای جذب نوجوانان و جوانان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی استفاده می شود، تصریح کرد: بیشتر مراجعین ما به کتابخانه ها دانشجویان ،دانش آموزان هستند و دنبال کتابهای تخصصی هستند بنابراین 60 درصد از اعضای کتابخانه ها کودکان و نوجوانان و 10درصد دانشجویان و مابقی از مردم عادی می باشند.
حسینی گفت :برگزاری نشست های کتابخوانی در مدارس و کتابخانه ها و معرفی کتابهای مورد مطالعه قرار گرفته شده توسط اعضای به سایرین ، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی ،اجرای تفاهم‌نامه همکاری با سازمانها و نهادها مانند آموزش و پرورش، بنیاد قلم چی، ستاد نمازجمعه، نهضت سوادآموزی،انجمن خوشنویسان و اهدای کتاب و لوح تقدیر و جایزه به منتخبین از دیگر برنامه های کتابخانه های عمومی شهرستان است .
وی افزود :عضویت رایگان ، برگزاری جلسات و نشست های انجمن کتابخانه های عمومی در سطح بخش‌ها و شهرها، ایجاد بخشهای مختلف در کتابخانه ها مانند بخش کودک ،نوجوان، کمک درسی، مرجع، دیداری شنیداری،نوسوادان،بخش استان شناسی که هرکدام خدمات مختص به گروههای مربوط به خود را ارائه می دهدو باعث افزایش سرانه فضا و مطالعه شده است .