ماجراهای نيكولا  كوچولو
ليلا تَركاشوند ليلا تَركاشوند
اخبار و مقالات > کتاب هفته 01 آذر 1395

ماجراهای نيكولا كوچولو

نيكولا قهرمان داستان ،پسربچه ای  در دهه پنجاه ميلادی است كه در فرانسه زندگی ميكند. و اتفاقات روزمره و بظاهر ساده زندگی نيكولا فرآيند جالب ،خنده دار و  قابل توجه ای را به نمايش ميگذارد و حس كنجكاوى توام با شيطنتهای كودكانه مجموعه داستانهای اين كتاب را جذاب و شنيدنی ميكند. در واقع نيكولا بيانگر يك خانواده و يك اجتماع متوسط است ،و هر اتفاقى كه در طول داستان براى او روی ميدهد ،طرح مساله اى در ابعاد روانشناسی و اجتماعى است كه نويسنده سعی در نشان دادن صورت مساله و طرح راهكار برای آن است. بررسی ابعاد اجتماعی خانواده ،مدرسه و محيط پيرامون به خوبی در اين كتاب انجام شده است. و با آن كه اين كتاب شرح داستانهايى در سال ١٩٥٠است اما خواننده را همچنان با ماجراهايي تازه و دست اول روبرو ميكند. نوع انتخاب شخصيتهای داستان به گونه ای است كه تمام طبقات جامعه را شامل مي شود. و بصورت نزديك به بررسي ابعاد گروهاي مختلف مي پردازد. خواندن كتاب ماجراهاي نيكولا براى همه خانواده ها يك نياز است.و ميتواند بدون خواندن چندين كتاب  روانشناسي شما را با مسايل تربيتی در كودكان به راحتي  آشنا نمايد. كودكان از شنيدن و خواندن ماجراهای نيكولا بسيار لذت ميبرند.و اوقات خوشي را با خواندن اين كتاب به آنها و خودتان هديه خواهيد داد .اولین سری از کتاب های نیکولا کوچولو به تاریخ ۲۹ مارچ ۱۹۵۹ باز می گردد که توسط آقای رنه گوسينی به رشته تحریر درآمد و تصویرگری آن بر عهده آقای  ژان سمپه که هر دو فرانسوی هستند، بود. همکاری این دو تن باعث شد که آثارشان با نام سمپه گوسینی نیز شناخته شود. 

مجموعه ماجراهاى نيكولا كوچولو توسط ويدا سعادت و انتشارات هرمس از مجموعه كتابهاي كيميا در ايران به چاب رسيده است و براى گروه سنى شش تا هفتاد سال پيشنهاد مي شود.

 

نیکولا کوچولو

 

 

 

رحیمی نقل قول
گزارش خوب و مفیدی بود از یکی از مفیدترین کتاب های کودک
فرزانه نقل قول
تشکر از مطلب زیباتون. در عین مختصر و مفید بودن کلیت داستان رو خیلی خوب تشریح کردین. ولی ای کاش می گفتین واسه چه مقطع سنی مفیده
سمیرا نقل قول
درود بر شما. کتاب نیکولا کوچولو از جمله آثار ارزنده کودک است. اشراف نویسنده به مسایل مهم روانشناسی کودک از یک سو و نگاه تیزبینش به شرایط اجتماعی از سوی دیگر سبب شده تا یکی از زیباترین آثار کودک و نوجوان خلق شود.
رویا نقل قول
سلام. من خوندم این کتابو. خیلی خوب و جذابه
بیشتر بیشتر