رمان وقتى به من مى رسى
ليلا تَركاشوند کتاب هفته 09:08 23 بهمن 1395 /

رمان وقتى به من مى رسى

ميراندا! در نامه ات بايد داستانى را تعريف كنى ؛يك داستان واقعى.الان نمى توانى داستان را بگويى چون هنوز اتفاق نيفتاده و حتى بعدا هم ،نيازى نيست عجله كنى .ولى خيلى صبر نكن چون حافظه ات ضعيف مى شود .تمام جزئيات را ميخواهم.سفر سختى است و بايد تا ذهنم فعال است اين كار را بكنم.

کتاب های برگزیده نشر هنر آبی با رویکرد آموزش مهارت های زندگی
مهشيد نباغ کتاب هفته 00:52 27 دی 1395 /

کتاب های برگزیده نشر هنر آبی با رویکرد آموزش مهارت های زندگی

در این هفته زمستانی قصد داریم نمونه های جالبی از کتاب های نشر هنر آبی را خدمت مخاطبان دوست داشتنی مایوک معرفی کنیم . این کتاب ها که اغلب در جشنواره های گوناگون برنده بوده اند و منتخب شورای کتاب هستند ، خواندنشان برای کودک دلبندتان خالی از لطف نیستند .لازم به ذکر است که محتوای اکثریت کتاب های معرفی شده ، بر محور آموزش مهارت های زندگی تالیف و یا ترجمه شده اند .

فسقلى ها
ليلا تَركاشوند کتاب هفته 11:06 09 آذر 1395 /

فسقلى ها

مجموعه ٣٠جلدی فسقلی ها نوشته تونى گراس و با ترجمه محمدرضا مهرافزا ،سارا قديانی ،ميترا لبافى از سرى كتاب هاى بنفشه از انتشارات قديانى است كه ٧دوره به عنوان ناشر نمونه انتخاب شده است.

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه