مصرف قارچ کودک را قد بلند می کند
مهشيد نباغ آشپزی 09:50 01 خرداد 1396 /

مصرف قارچ کودک را قد بلند می کند

قارچ سرشار از ویتامین D و کلسیم است که برای رشد و سلامت استخوان های کودک ضروری است . مهمترین منبع ویتامین D ، نور خورشید است ولی امروزه به دلیل آپارتمان نشینی اکثر کودکان با کمبود ویتامین D مواجه هستند ؛ مصرف روزانه قارچ ، تمام ویتامین D مورد نیاز بدن کودک را تامین می کند .زمان مجاز مصرف برای کودکان از یک سالگی است .

سوپ  گوشت مفید برای کم خونی کودک
مهشيد نباغ آشپزی 08:28 13 بهمن 1395 /

سوپ گوشت مفید برای کم خونی کودک

با توجه به اینکه یکی از راه های جلوگیری و درمان کم خونی در کودکان تغذیه مناسب است و گوشت سرشار از آهن می باشد ، مصرف سوپ گوشت ایده خوبی به نظر می رسد . مصرف این سوپ از هشت ماهگی کودک توصیه می شود .

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه