(کلم بروکلی هیجان انگیز)
سپیده محمدبیگی تغذيه 11:59 15 فروردین 1396 /

(کلم بروکلی هیجان انگیز)

مطلب پیش رو قصد دارد شما را با فواید استفاده از کلم بروکلی در تهیه غذا کودک آشنا کند.و همچنین اطلاعاتی درباره فواید این سبزی و ارتباط آن با سلامت کودکان را مطرح کند . این سبزی مفید حاوی چه ویتامین هایی برای کودکان میباشد. سعی کنید پس از یک سالگی این سبزی پرخاصیت را در رژیم غذای کودکتان بگنجانید اگر فرزند باهوشی می خواهید کلم بروکلی را فراموش نکنید...

سوپ  گوشت مفید برای کم خونی کودک
مهشيد نباغ آشپزی 08:28 13 بهمن 1395 /

سوپ گوشت مفید برای کم خونی کودک

با توجه به اینکه یکی از راه های جلوگیری و درمان کم خونی در کودکان تغذیه مناسب است و گوشت سرشار از آهن می باشد ، مصرف سوپ گوشت ایده خوبی به نظر می رسد . مصرف این سوپ از هشت ماهگی کودک توصیه می شود .

با بی اشتهایی کودکان بالای دو سال چه کنیم؟
مهشيد نباغ تغذيه 09:24 04 بهمن 1395 /

با بی اشتهایی کودکان بالای دو سال چه کنیم؟

بسیاری از کودکان بالای دو سال به دلیل بی اشتهایی مرتبا از غذا خوردن ممانعت می کنند و به بهانه گیری روی می آورند. این مسئله باعث می شود بدن مواد مورد نیاز را دریافت نکند و کودک دچار کاهش وزن ، ضعف و گهگاهی بیماری شود . در این مطلب چند راهکار جهت رفع بی اشتهایی کودک ارائه شده است .

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه