اسباب بازی های ایرانی برای فرزندان ایران زمین
حسین میرسعیدی اسباب بازی 20:55 16 فروردین 1396 /

اسباب بازی های ایرانی برای فرزندان ایران زمین

از لحظه ورودم به کارگاه کاملا متوجه شدم که با بانوان باسلیقه ای روبرو هستم که از تمیزی، نظم و شسته و رفته بودن کارگاهشان میشد جدیت در کار و هدفشان را فهمید. در ابتدا با پذیرایی ساده و صمیمانه شان خیلی راحت تر از چیزی که فکر می کردم گفتگویمان آغاز شد. زمانی که مصاحبه تمام شد و از در کارگاه خارج شدم احساس خوشایندی داشتم.از این بابت که هنوز انسان هایی هستند که مادرانگیشان را به وسعت ایران گسترش دادند تا همه ی فرزندان ایران با پرورش خلاقیت و تفکر و تمرکز بتوانند آینده ساز کشورمان باشند. به احترامشان کلاه از سر بر میدارم.

نیکوکاری در جشن تولد یکسالگی
مهشيد نباغ خیریه 18:59 15 اسفند 1395 /

نیکوکاری در جشن تولد یکسالگی

در گزارش های پیشین موسسه خیریه موعود ایرانیان را خدمتتان معرفی کردیم . موسسه ای که هدف اصلی آن ترویج فرهنگ نیکوکاری ، حمایت از کودکان بدسرپرست و بی سرپرست و همچنین جلوگیری از ازدیاد کودکان کار است . در این روزهای پایانی فصل زمستان که طبیعت هم مژده بهار را می دهد اتفاقی نو دلهای ما را بهاری کرد . در یک روز زیبا، زادروز پرنسا در خیریه موعود ایرانیان همراه با کودکان تحت پوشش جشن گرفته شد. والدین این کودک پس از مطالعه گزارش مربوط به خیریه در سایت مایوک تصمیم گرفتند تا جشن تولد یکسالگی کودک خود را همراه باچند تن از کودکان تحت پوشش ونیکوکار برگزار کنند تا از کودکی نیکوکاری و احسان را به فرزندشان آموزش داده و با یاد آوری این خاطره زیبا، نیکوکاری را در ذهن او پرورش داده و یادگار ارزشمندی به جا گذارند که این ماجرا با استقبال زیاد موسسه موعود مواجه شد.

رازهای بارش موفقیت در یک انتشارات کودک
مهشيد نباغ انتشارات 12:49 04 اسفند 1395 /

رازهای بارش موفقیت در یک انتشارات کودک

یک سه شنبه زمستانی. روزی آفتابی با گرمای دلنشین خورشید. از مترو خارج شده و به خیابانی که در آدرس ذکر شده بود ، می رسم. زنگ واحد دو ساختمان را فشردم. وارد دفتر شدم و با دیدن آن دفتر زیبا با دکوراسیون هنرمندانه اش هیجان زده شدم. خانمی با صمیمیت از من استقبال کرد و دستم را به گرمی فشرد . فضای دفتر بیشتر شبیه خانه ای گرم بود که با فرشی زیبا و قفسه هایی پر از کتابهای رنگارنگ و البته تابلوهای هنری با نقش هایی مبهم و صنایع دستی دکور شده بود. آنقدر محیط و افراد گرم، صمیمی و متواضع بودند که احساس راحتی کردم. سپس با خانم مرجان حجازی فر مدیر جوان و خوش ذوق انتشارات مشغول به گفتگو شدم. اینجا دفتر نشر راز بارش است.

اسباب بازی هایی در خدمت فرهنگ و اخلاق
علی اصغر عاملی اسباب بازی 09:22 23 بهمن 1395 /

اسباب بازی هایی در خدمت فرهنگ و اخلاق

شاید اگر بفهمید که چند آدم عاقل و بالغ برای ایجاد یک شرکت طراحی و تولید اسباب بازی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند هیچ جذابیت خاصی برای شما نداشته باشد. اما وقتی بدانید که هدف این جمع از ایجاد چنین شرکتی این است تا پای مفاهیم فرهنگی و اخلاقی به حوزه بازی و ابزار بکشانند، ماجرا کمی متفاوت می شود و این تفاوت جایی به اوج خود می رسد که بدانید همه مواد به کار رفته در محصولات تولید شده نیز کاملا طبیعی و سازگار با محیط زیست است. این خلاصه داستان شرکت سرگرمی های رشد آفرین چوبین است. شرکتی که به گفته مسئولان و دست اندرکارانش با اهداف کلان فرهنگی و تربیتی وارد حوزه اسباب بازی و سرگرمی های کودک شده است. از همین روی در یک غروب دل انگیز سرد زمستانی و در دفتر شرکت واقع در چهار راه ولی عصر با محمد نوروزی مدیر اجرایی شرکت سرگرمی های رشد آفرین چوبین به گفتگو نشستم.

هنر آبی در کوچه بهار
مهشيد نباغ انتشارات 09:15 27 دی 1395 /

هنر آبی در کوچه بهار

دوازدهم دی ماه نود و پنج و یک روز سرد زمستانی است که به دیدار جناب بهرام شامی مدیر انتشارات هنر آبی می روم. نشانی را بررسی می کنم : خیابان کبیری طامه، کوچه بهار. خیابانی وسیع و دلباز با پارکی سبز در کنارش که سوز استخوان سوز سرما را از تن می گیرد و دل را بهاری می کند. به بن بست امید می رسم. انتهای بن بست ساختمان سفید رنگی با تابلوی هنر آبی به چشم می خورد. زنگ را می فشارم و در گشوده می شود. در طبقه بالا آقای شامی را منتظر می بینم. وارد دفتر می شوم و پس از احوالپرسی گرم، متوجه گرما و صمیمیت اتاق نیز می شوم

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه