نیکوکاری در جشن تولد یکسالگی
مهشيد نباغ خیریه 18:59 15 اسفند 1395 /

نیکوکاری در جشن تولد یکسالگی

در گزارش های پیشین موسسه خیریه موعود ایرانیان را خدمتتان معرفی کردیم . موسسه ای که هدف اصلی آن ترویج فرهنگ نیکوکاری ، حمایت از کودکان بدسرپرست و بی سرپرست و همچنین جلوگیری از ازدیاد کودکان کار است . در این روزهای پایانی فصل زمستان که طبیعت هم مژده بهار را می دهد اتفاقی نو دلهای ما را بهاری کرد . در یک روز زیبا، زادروز پرنسا در خیریه موعود ایرانیان همراه با کودکان تحت پوشش جشن گرفته شد. والدین این کودک پس از مطالعه گزارش مربوط به خیریه در سایت مایوک تصمیم گرفتند تا جشن تولد یکسالگی کودک خود را همراه باچند تن از کودکان تحت پوشش ونیکوکار برگزار کنند تا از کودکی نیکوکاری و احسان را به فرزندشان آموزش داده و با یاد آوری این خاطره زیبا، نیکوکاری را در ذهن او پرورش داده و یادگار ارزشمندی به جا گذارند که این ماجرا با استقبال زیاد موسسه موعود مواجه شد.

خانه ای به وسعت ایران، خانه ایرانی
علی اصغر عاملی خیریه 19:17 04 دی 1395 /

خانه ای به وسعت ایران، خانه ایرانی

به طرف محل قرار مصاحبه که به راه می افتم باران پاییزی تهران را به شدت خیس کرده است. در میان هیاهوی آدم ها و آهن ها در میدان انقلاب و خیابان کارگر وارد کوچه مهدیزاده می شوم. تقریبا در قسمت انتهایی کوچه در پلاک 24 خانه ای کوچک قرار دارد. اینجا خانه هنر ایرانی جمعیت امام علی علیه اسلام است. و هم اکنون در این مکان جشنواره هنری کودکان خانه ایرانی دروازه غار یکی از مراکز جمعیت امام علی در حال برگزاریست. جشنواره هنری از غار بخوان...

یک بعد از ظهر پاییزی با "موعود ایرانیان"
مهشيد نباغ خیریه 12:27 13 آبان 1395 /

یک بعد از ظهر پاییزی با "موعود ایرانیان"

از یکی از دوستانم شنیده بودم که بنیاد خیریه ای در اکباتان هست که علاوه بر نیکوکاری به کودکان بی سرپرست و بد سرپرست ، به آموزش نیکوکاری به کلیه کودکان می پردازد . برای تهیه گزارش توانستم با مدیر و موسس این بنیاد یعنی خانوم اعظم حاجی یوسفی ارتباط برقرار کنم. قرار ملاقاتی که در یک روز پاییزی اوایل مهر ماه در ساختمانی واقع در بلوک 11 اکباتان برگزار شد.

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه