خنده‌های کودکانه از جنس چرخ فلک
علی اصغر عاملی انتشارات 09:01 09 آبان 1395 /

خنده‌های کودکانه از جنس چرخ فلک

همه چیز از یک اتفاق ساده آغاز شد. اتفاقی که براساس آن مادری جوان و فرهنگ دوست برای تنها فرزندش تعدادی کتاب داستان می‌خرد؛ اما احساس می‌کند که این کتاب‌ها نمی‌تواند جوابگوی نیازهای فرزند دو ساله‌اش باشد و درست در همان روز داستانی را از زبان همسرش می‌شنود که برای سرگرم‌کردن پسر خردسالشان تعریف می‌کند.

با فرزندان در طبقه ششم ساختمان 1348
علی اصغر عاملی انتشارات 00:30 03 آبان 1395 /

با فرزندان در طبقه ششم ساختمان 1348

خیابان انقلاب طبقه ششم ساختمان 1348. انتشارات با فرزندان. درب واحد را مرد جوانی باز کرده و مرا به طرف اتاق مدیر انتشارات راهنمایی می کند. پشت میز مدیریت مردی در آستانه کهنسالی با چهره ای جدی و چشمانی نافذ در انتظار است... .

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه