"آرین آویژه" پیشگامان آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی
علی اصغر عاملی اسباب بازی 19:09 15 مرداد 1396 /

"آرین آویژه" پیشگامان آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی

در کشوری که به طور میانگین در هر سال چیزی حدود 34 هزار کشته بر اثر تصادف رانندگی وجود دارد، انجام فعالیت های آموزشی و فرهنگی می تواند از نان شب هم واجب تر باشد. اما وقتی تخصص و توانایی های یک گروه خلاق و نخبه در زمینه آموزش و فرهنگ سازی در حوزه حمل و نقل عمومی و ترافیک به عنوان وسیله ای جهت ارتزاق و درآمدزایی می شود، آنگاه کاری کارستان صورت گرفته و هنگامی که این فعالیت ها صرفا در حوزه کودک و اسباب بازی انجام می شود تا فرهنگ سازی از پایه ای ترین نقطه آن آغاز گردد، آنگاه می شود هزار دستان.

اسباب بازی هایی برای گفتگوی فرهنگی
مهشيد نباغ اسباب بازی 12:21 02 اردیبهشت 1396 /

اسباب بازی هایی برای گفتگوی فرهنگی

مجموعه علمی و پژوهشی چهار باغ که در زمینه هنر و طراحی صنعتی مشغول به فعالیت بود پس از تحقیقات کاملی که در حوزه های مختلف طراحی در ایران انجام داد به این نتیجه رسید که حوزه اسباب بازی یکی از حوزه های مغفول در زمینه طراحی ایرانی است و تصمیم گرفت که به صورت پژوهشی وارد این حوزه شود .

اسباب بازی های ایرانی برای فرزندان ایران زمین
حسین میرسعیدی اسباب بازی 20:55 16 فروردین 1396 /

اسباب بازی های ایرانی برای فرزندان ایران زمین

از لحظه ورودم به کارگاه کاملا متوجه شدم که با بانوان باسلیقه ای روبرو هستم که از تمیزی، نظم و شسته و رفته بودن کارگاهشان میشد جدیت در کار و هدفشان را فهمید. در ابتدا با پذیرایی ساده و صمیمانه شان خیلی راحت تر از چیزی که فکر می کردم گفتگویمان آغاز شد. زمانی که مصاحبه تمام شد و از در کارگاه خارج شدم احساس خوشایندی داشتم.از این بابت که هنوز انسان هایی هستند که مادرانگیشان را به وسعت ایران گسترش دادند تا همه ی فرزندان ایران با پرورش خلاقیت و تفکر و تمرکز بتوانند آینده ساز کشورمان باشند. به احترامشان کلاه از سر بر میدارم.

اسباب بازی هایی در خدمت فرهنگ و اخلاق
علی اصغر عاملی اسباب بازی 09:22 23 بهمن 1395 /

اسباب بازی هایی در خدمت فرهنگ و اخلاق

شاید اگر بفهمید که چند آدم عاقل و بالغ برای ایجاد یک شرکت طراحی و تولید اسباب بازی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند هیچ جذابیت خاصی برای شما نداشته باشد. اما وقتی بدانید که هدف این جمع از ایجاد چنین شرکتی این است تا پای مفاهیم فرهنگی و اخلاقی به حوزه بازی و ابزار بکشانند، ماجرا کمی متفاوت می شود و این تفاوت جایی به اوج خود می رسد که بدانید همه مواد به کار رفته در محصولات تولید شده نیز کاملا طبیعی و سازگار با محیط زیست است. این خلاصه داستان شرکت سرگرمی های رشد آفرین چوبین است. شرکتی که به گفته مسئولان و دست اندرکارانش با اهداف کلان فرهنگی و تربیتی وارد حوزه اسباب بازی و سرگرمی های کودک شده است. از همین روی در یک غروب دل انگیز سرد زمستانی و در دفتر شرکت واقع در چهار راه ولی عصر با محمد نوروزی مدیر اجرایی شرکت سرگرمی های رشد آفرین چوبین به گفتگو نشستم.

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه