داروک و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی رویداد هنری 21:30 06 دی 1396 /

داروک و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد.

"آرین آویژه" پیشگامان آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی
علی اصغر عاملی اسباب بازی 19:09 15 مرداد 1396 /

"آرین آویژه" پیشگامان آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی

در کشوری که به طور میانگین در هر سال چیزی حدود 34 هزار کشته بر اثر تصادف رانندگی وجود دارد، انجام فعالیت های آموزشی و فرهنگی می تواند از نان شب هم واجب تر باشد. اما وقتی تخصص و توانایی های یک گروه خلاق و نخبه در زمینه آموزش و فرهنگ سازی در حوزه حمل و نقل عمومی و ترافیک به عنوان وسیله ای جهت ارتزاق و درآمدزایی می شود، آنگاه کاری کارستان صورت گرفته و هنگامی که این فعالیت ها صرفا در حوزه کودک و اسباب بازی انجام می شود تا فرهنگ سازی از پایه ای ترین نقطه آن آغاز گردد، آنگاه می شود هزار دستان.

دریایی از خیال و حقیقت در "رویای ماه"
علی اصغر عاملی رویداد هنری 09:53 04 مرداد 1396 /

دریایی از خیال و حقیقت در "رویای ماه"

نمایش "رویای ماه" را حتما ببینید. این پیشنهاد من به همه مادران و پدرانی است که می خواهند فرزندان خود را در عرض یک ساعت در فضایی سرشار از تخیلی پویا، واقعیتی اجتناب ناپذیر و آموزشی غیرمستقیم و زیرپوستی قرار دهند تا در نهایت کودکانشان را با مفاهیم مهم و انکار ناپذیری همچون صلح و دوستی و احترام به محیط زیست آشنا نمایند.

اسباب بازی هایی برای گفتگوی فرهنگی
مهشيد نباغ اسباب بازی 12:21 02 اردیبهشت 1396 /

اسباب بازی هایی برای گفتگوی فرهنگی

مجموعه علمی و پژوهشی چهار باغ که در زمینه هنر و طراحی صنعتی مشغول به فعالیت بود پس از تحقیقات کاملی که در حوزه های مختلف طراحی در ایران انجام داد به این نتیجه رسید که حوزه اسباب بازی یکی از حوزه های مغفول در زمینه طراحی ایرانی است و تصمیم گرفت که به صورت پژوهشی وارد این حوزه شود .

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه