اهدای 10 هزار جلد کتاب به کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده
علی اصغر عاملی چه خبر؟ 13:49 24 دی 1396 /

اهدای 10 هزار جلد کتاب به کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری مسابقه کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده استان اشاره کرد و گفت: تاکنون 10 هزار جلد کتاب در حوزه کودک و نوجوان در این مناطق توزیع شده است.

درباره مطالب مورد علاقه خود در خانواده صحبت کنید
علی اصغر عاملی تعليم و تربيت 12:28 23 دی 1396 /

درباره مطالب مورد علاقه خود در خانواده صحبت کنید

بسیاری از بزرگسالان خیلی راحت کتاب ها و مقاله هایشان را با همدیگر عوض می کنند. گویی که یک پیمانه شکر را می خواهند قرض بگیرند. با این کار می توانید نویسندگان جدید و انواع سبک های ادبی جدید را کشف کنید.

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه