راه اندازی کانون فیلم و مرکز علوم ویژه کودکان و نوجوانان درگنبدکاووس
علی اصغر عاملی چه خبر؟ 10:20 16 بهمن 1396 /

راه اندازی کانون فیلم و مرکز علوم ویژه کودکان و نوجوانان درگنبدکاووس

کانون فیلم و مرکز علوم ویژه کودکان و نوجوانان گنبدکاووس باحضور فرماندار ویژه این شهرستان و نیز معاون اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان در شهر گنبدکاووس راه اندازی شد.

داستان بهترین نوع پاسخ ‌گویی به پرسش‌ های کودکان و نوجوانان است
علی اصغر عاملی تعليم و تربيت 09:51 16 بهمن 1396 /

داستان بهترین نوع پاسخ ‌گویی به پرسش‌ های کودکان و نوجوانان است

نویسنده، تصویرگر و مترجم فرانسوی کتاب ‌های کودکان و نوجوانان گفت: مهم ترین انگیزه‌ نویسندگی برای کودکان، پاسخ دادن به پرسش ‌های آنان در زمینه ‌های مختلف است و معتقدم قالب داستان بهترین نوع پاسخ ‌گویی به نیازها و پرسش‌ های کودکان و نوجوانان است.

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه