فسقلى ها
ليلا تَركاشوند کتاب هفته 11:06 09 آذر 1395 /

فسقلى ها

مجموعه ٣٠جلدی فسقلی ها نوشته تونى گراس و با ترجمه محمدرضا مهرافزا ،سارا قديانی ،ميترا لبافى از سرى كتاب هاى بنفشه از انتشارات قديانى است كه ٧دوره به عنوان ناشر نمونه انتخاب شده است.

کتاب های طنز گونه کودک و نوجوان از انتشارات چرخ و فلک
مهشيد نباغ کتاب هفته 21:15 10 آبان 1395 /

کتاب های طنز گونه کودک و نوجوان از انتشارات چرخ و فلک

در این هفته کتاب های که قرار است معرفی کنیم بیشتر بوی طنز می دهند. زیرا با توجه به گفتگوی شیرینی که با انتشارات چرخ و فلک ناشر کتاب های کودک و نوجوان در حوزه طنز داشته ایم، ترجیح دادیم مخاطبا ن مایوک را بیشتر با آنها آشنا کنیم .

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه