اعتیاد روز افزون کودکان ونوجوانان به دنیای وهم انگیز مجازی
علی اصغر عاملی چه خبر؟ 10:42 07 بهمن 1396 /

اعتیاد روز افزون کودکان ونوجوانان به دنیای وهم انگیز مجازی

دنیای مجازی حاصل یک حرکت فناورانه مبتنی بردانش وایده های خلاقانه چند سالی است که زندگی بشر را تحت تاثیرخود قرار داده لیکن درکنارفواید بسیارآن نمی توان اثرات مخرب واوهام برانگیز این فناوری را برکودکان و نوجوانان نادیده انگاشت.

اهدای 10 هزار جلد کتاب به کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده
علی اصغر عاملی چه خبر؟ 13:49 24 دی 1396 /

اهدای 10 هزار جلد کتاب به کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری مسابقه کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده استان اشاره کرد و گفت: تاکنون 10 هزار جلد کتاب در حوزه کودک و نوجوان در این مناطق توزیع شده است.

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه