تقویت هوش کودکان  (قسمت اول ) هنگام بارداری
مهشيد نباغ سلامت 13:02 06 آذر 1395 /

تقویت هوش کودکان (قسمت اول ) هنگام بارداری

روش های زیادی برای تقویت هوش کودکان در مراحل مختلف رشدشان توسط روانشناسان و متخصصین تغذیه توصیه شده است در این مقاله 5 روش ساده برای تقویت هوش کودکان در هنگام بارداری که مرحله اول رشد کودک است معرفی می کنیم .

آلرژی
مریم شریعتی سلامت 17:55 02 آبان 1395 /

آلرژی

از عمده عواملی که باعث شد تا راجع به آلرژی مطلبی بنویسم این بود که پسرم از کودکی آلرژیک بود و به عنوان مادر بابت این مسئله رنج فراوانی کشیدم. به همین دلیل این مطلب را برای مادران حال و آینده می نویسم تا با آگاهی بیشتری نسبت به این مسئله رفتار نمایند.

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه