علائم  عفونت ادراری در کودکان
مهشيد نباغ سلامت 10:07 04 بهمن 1395 /

علائم عفونت ادراری در کودکان

علائم عفونت ادراری در کودکان به دو عامل بستگی دارد : 1- سن کودک : این که آیا می تواند حرف بزند و درد هایش را بیان کند یا نه 2- بخشی از دستگاه ادراری که عفونی شده : پیشاب راه ، مثانه ، حالب و کیله ها در این مطلب علائم عفونت ادراری در بین کودکان کمتر و بیشتر از دوسال مورد بررسی قرار گرفته است .

تقویت هوش کودک (قسمت چهارم) از یکسالگی تا دو سالگی
مهشيد نباغ سلامت 10:45 10 آذر 1395 /

تقویت هوش کودک (قسمت چهارم) از یکسالگی تا دو سالگی

در قسمت های قبل شیوه هایی جهت تقویت هوش کودکان در هنگام بارداری ، 6 ماهه نخست تولد و 6 ماهگی تا یکسالگی مطرح کردیم . در قسمت چهارم قصد داریم که 12 شیوه ساده و موثر را جهت تقویت کودکان یک تا دو سال را مطرح کنیم .

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه