پرورش حس بینایی کودک/ تشخیص تفاوت و تشابه (قسمت اول)
علی اصغر عاملی سلامت 12:23 19 مهر 1396 /

پرورش حس بینایی کودک/ تشخیص تفاوت و تشابه (قسمت اول)

کودک باید بتواند تفاوت و تشابه اشیاء و تصاویر را تشخیص داده و آنها را از یکدیگر تمیز دهد (بدون اینکه نام آنها را ذکر نماید). به عبارت دیگر او باید قادر باشد همانندی و ناهمانندی اشیاء و تصاویر را براساس شکل، اندازه و رنگ تشخیص دهد.

فواید فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان
علی اصغر عاملی سلامت 15:01 19 مرداد 1396 /

فواید فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان

مشارکت منظم در انواع مختلف فعالیت بدنی نقش حیاتی برای رشدونمو سالم دارد. شواهد نشان می دهند که فعالیت بدنی می تواند تاثیر مفیدی روی ترکیب بدن، سطح کلسترول، فشارخون، قندخون، توان هوازی، قدرت عضلانی، مهارت های حرکتی، و سلامت استخوانی بگذارد. فعالیت بدنی منظم می تواند عملکرد علمی و احساس سلامت روحی را بهبود بخشد.

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه