دوران بارداری چه بخوریم ؟
مهشيد نباغ تغذيه 18:06 02 آبان 1396 /

دوران بارداری چه بخوریم ؟

همه ی ما میدانیم که رژیم غذایی زن باردار بر رشد فیزیکی جنین او تاثیر گذار است . به عنوان یک مادر، شما باید مطمئن باشید غذایی که میخورید انرژی و منابع لازم را برای رشد جنینتان فراهم میکند. مهمترین نکته درتغذیه خانم های باردار،غذاهای خون سازاست چون ازماه چهارم نیزقرص های آهن حاوی ب12برای آنها تجویزمیشود و گاه بعلت پوست پوست شدن لبها B6برای آنهاتجویزمیشود.

فائو از کودکان و نوجوانان ایرانی برای شرکت در مسابقه روز جهانی غذا دعوت کرد
علی اصغر عاملی تغذيه 10:20 30 خرداد 1396 /

فائو از کودکان و نوجوانان ایرانی برای شرکت در مسابقه روز جهانی غذا دعوت کرد

دفتر نمایندگی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در جمهوری اسلامی ایران از تمامی کودکان و نوجوانان خلاق کشورمان در حوزه نقاشی، گرافیک و ویدئو دعوت کرد تا در مسابقه بین المللی طراحی پوستر و ویدئوی روز جهانی غذا در سال 2017 با شعار «تغییر آینده مهاجرت، سرمایه‌گذاری در امنیت غذایی و توسعه روستایی» شرکت کنند.

جو دوسر پرک غذای فوق العاده برای افزایش هوش و رشد قد کودک
مهشيد نباغ تغذيه 10:51 31 اردیبهشت 1396 /

جو دوسر پرک غذای فوق العاده برای افزایش هوش و رشد قد کودک

از بهترین غلات برای صبحانه جو دوسر پرک است . جو دوسر پرک غذایی فوق العاده برای افزایش هوش و رشد قد کودک است . در این مطلب چند پیشنهاد صبحانه با جودوسر پرک را برای فرزند دلبندتان قرار داده ایم .

زیبایی نوزاد با برنامه غذایی ماه هشتم بارداری
مهشيد نباغ تغذيه 08:17 30 فروردین 1396 /

زیبایی نوزاد با برنامه غذایی ماه هشتم بارداری

داشتن نوزاد زیبا مادر را مشتاق به مصرف مواد غذایی مفید و غنی می سازد چرا که بعد از سلامتی این زیبایی فرزند است که برای او اهیمت دارد . یکی از راههای رسیدن به بچه زیبا داشتن تغذیه مناسب و کامل است که ترجیحا در ماه های آخر وعده های کوچک و پرتکرار توصیه می شود .شما به ماه هشتم بارداری رسیده اید و باید خوشحال باشید که دیگر لحظات پایانی انتظار شیرین است و شما خود را برای تولد نوزاد خود آماده می کنید. اما در این ماه چه بخوریم که جنین زیبا داشته باشیم؟

(کلم بروکلی هیجان انگیز)
سپیده محمدبیگی تغذيه 11:59 15 فروردین 1396 /

(کلم بروکلی هیجان انگیز)

مطلب پیش رو قصد دارد شما را با فواید استفاده از کلم بروکلی در تهیه غذا کودک آشنا کند.و همچنین اطلاعاتی درباره فواید این سبزی و ارتباط آن با سلامت کودکان را مطرح کند . این سبزی مفید حاوی چه ویتامین هایی برای کودکان میباشد. سعی کنید پس از یک سالگی این سبزی پرخاصیت را در رژیم غذای کودکتان بگنجانید اگر فرزند باهوشی می خواهید کلم بروکلی را فراموش نکنید...

داروگ و گربه نوازنده
علی اصغر عاملی علی اصغر عاملی
نمایشی از جنس دغدغه های والدین

داروگ و گربه نوازنده

اینکه تئاتر هنری است متعالی، شکی در آن نیست و اینکه نویسندگان و کارگردان های تئاتر غالبا انسان هایی دغدغه مند و صاحب فکر هستند، امری است آشکار. اما دیدن تئاتری در حوزه کودک که در کنار دو عنصر تقریبا متضاد سادگی و هیجان، به مسئله ای کاملا به روز در حوزه تعاملات کودک می پردازد، جای تامل و بررسی بیشتری دارد. این را بدون اغراق می گویم. نمایش "داروک و گربه نوازنده" مرا یک جورهایی به یاد داستان "بابا لنگ دراز" معروف می اندازد. قرابت این تئاتر با آن داستان در این است که هر دو مفاهیم انسانی و اخلاقی والایی را به طور کاملا نامحسوس و در عین حال تاثیرگذار به مخاطب تزریق می کنند و این تزریق آرام و زیرپوستی بر روح و جان مخاطب می نشیند.

ادامه